در عصر موفقیت زندگی میکنیم هرگز در تاریخ بشری مردم تا این اندازه در زندگی خود موفق نشدند امروزه شمار کسانی که سریع‌تر از هر زمان به موفقیت دست پیدا می‌کنند به مراتب بیشتر از گذشته ها شده است.

آینده نگر های برجسته و تجار و بازرگانان موفق و خوش آتیه معتقدند که انسان به یک عصر طلایی وارد شده است آرمان غرب درباره دموکراسی و آزادی های فردی و اقتصاد آزاد دنیا را در می نوردد و با خود موفقیت رشد و آزادی انسانی به همراه می‌آورند. احتمالاً هرگز به اندازه امروز امکان موفقیت بیشتر آزادی و خوشبختی فراوانتر و استقلال مالی وجود نداشته است. 

ما به شما می گوییم که چگونه زندگی خود را بهتر کنید به هدفهایتان برسید و به امکانات بالقوه خود درباره موفقیت و خوشبختی دست پیدا کنید بدون توجه به اینکه چه کسی هستید و در چه موقعیتی به سر می برید همین حالا در خود از توانمندی برخوردارید که بیش از هر زمانی به موفقیت برسید.

از توانایی برخورداری که از سطح همه موفقیت ها گذشته فراتر بروید.می توانید از حد تصور اینکه تاکنون داشته‌ای فراتر بروید تنها کاری که باید بکنید این است که چگونگی این مهم را بیاموزید و بعد آن چه را که آموختید به مرحله عمل و اجرا بگذارید.

هفت رکن موفقیت

هرچه را که از آن بیشتر بخواهید و فاکتوری را که برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی به آن احتیاج دارید می توانید در یکی از هفت طبقه بندی قرار دهید این هفت رکن موفقیت با آنچه درباره رسیدن به موفقیت و خوشبختی نوشته شده است سازگارند. 
زندگی ایده آل شما با این حرف ترک در ارتباط است با تعریف کردن موفقیت و خوشبختی با توجه به یک یا چند رکن از ارکان هفتگانه هدف بازه و روشنی به دست می آورید که به جانب آن حرکت کنید بعد می توانید کیفیت و چگونگی کارهایتان را اندازه‌گیری کنید متوجه میشوید در چه زمان هایی احتیاج به تغییر دادن روش خود دارید.

باید با ایده آل خود شروع کنید باید پنداره ای درباره آینده عالی خود داشته باشید باید قدرت های درون خود را آزاد کنید باید خود را ببینید که به همه هدف های خود رسیده اید. 

قبل از هر کار باید پیش طرحی تهیه کنید.

باید دقیقا بدانید که به کجا می روید و کی به آنجا می رسید. اینگونه به اصل راهنمایی دست پیدا میکنید معیاری به دست می آورید که می توانید عملکرد خود را با آن مقایسه کنید.

آرامش ذهن

نخستین جز و رکن موفقیت و مهمترین آن آرامش ذهن است  مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به آن مسلط باشید بدون آن هیچ چیزی ارزش چندانی ندارد برای رسیدن به این کیفیت در تمام طول زندگیتان برای آن تلاش می کنید اگر می خواهید بدانید در هر لحظه در چه شرایطی قرار دارید باید بدانید در هر لحظه از چه آرامش ذهنی برخوردار هستید.

آرامش ذهن معیار درونی شماست وقتی با بالاترین ارزش های خود در تماس باشید وقتی در زندگی تعادل داشته باشید به آرامش ذهن می رسید اگر به هر دلیلی از کنار ارزش‌های خود بگذرید و یا بر خلاف راهنمایی های درون خودکار کنید آرامش ذهنی شما نخستین چیزی است که به مخاطره می افتد.
آرامش ذهن یا هماهنگی برای عملکرد مطلوب ضرورت دارد در همه زمینه ها از روابط با دوستان و اعضای خانواده بگیرید تا رابطه با کارهای تجاری و سازمانی که در آن کار میکنیم به این هماهنگی احتیاج دارید.

تمام تبادل های میان اشخاص با روابط هماهنگ در ارتباط هستند. در شرکتها آرامش ذهن می‌توان با میزان هماهنگی و همارایی موجود میان همکاران جستجو نمود شرکت های موفق و مولد آنهایی هستند که اشخاص و کارکنان در آن احساس خوبی نسبت به یکدیگر دارند در محل کارشان احساس خوشایندی دارند ممکن است سرشان شلوغ باشد و زیاد فعالیت داشته باشند اما در درونشان آرامش ای حاکم است.

نکته جالب درباره آرامش ذهن این است که این شکلی نرمال و طبیعی است خوشبختی حق مادرزادی شماست به شما تعلق دارد چیزی نیست که اگر با بخت و اقبال برند روبرو باشید آن را تجربه کنید.

آرامش ذهنی نقطه کانونی حالت وجودی شماست. این پیش شرط اولیه لذت‌بردن از هر چیز دیگری است رسیدن به آرامش ذهن باید اصل مرکزی سازماندهنده زندگی شما باشد این هدف مرکزی است است که سایر هدفها تابع آن هستند.

در واقع شما به عنوان یک شخص تا حدی موفق هستید که در رابطه با آن به خوشبختی خود بیفزایید و به عبارت دیگر به رضایت خاطر و آرامش ذهن برسید.
دیده من برای دستیابی به خوشبختی هم برایم ابهام و هم اضطراب آفرید من با توجه به آموزش های دینی و باورهای مذهبی ام گمان میکردم که رسیدن به خوشبختی موضوع مهمی نیست که کسی آن را دنبال نماید.

به من گفته بودند که رسیدن به احساس خوشبختی و شادمانی نتیجه فرعی خوشحال کردن دیگران است به من گفته بودند اگر خوشبختی را لمس کنم به این دلیل است که از بخت و اقبال برنده برخوردار بودند و اگر خوشبختی را لمس نکند این هم سرنوشت به حکم تقدیر من بوده است به من گفته بودند اگر به دنبال خوشبختی بروم اقدامی از روی خودخواهی انجام دادم.

وقتی به دو موضوع پی بردم نقطه عطفی در زندگی من پدیدار شد اول آموختم اگر برای رسیدن به خوشبختی متعهد نشونم هیچ کس دیگری این کار را برایم نخواهد کرد اگر هدفم در زندگی این باشد که دیگران را شاد کنم همیشه در خدمت و اختیار احساسات دیگران خواهم بود من آموختم اگر زندگیم را برای خوشبخت کردن دیگران سازماندهی کنم اقدامی برای ناراحت کردن خودم انجام دادم.

دوم متوجه شدم آنچه را که ندارم نمی توانم به دیگران بدهم نمی توانم با داشتن احساس بدبختی دیگران را شاد کنم همانطور که آبراهام لینکلن زمان گفت نمی توانید با فقیر شدن به فقرا کمک کنید من به این نتیجه رسیدم که تنها در صورتی می توانم دیگران را شاد کنم که ابتدا خودم شاد و خوشبخت باشم.

آرامش ذهن برای هر کاری که می‌کنید به قدری اهمیت دارد که باید درباره آن تحلیل فراوان نمود این آرامش ذهن از کجا به دست می آید؟
در چه شرایطی برای شما وجود پیدا می کند؟چگونه می توانید به آرامش ذهنی بیشتری برسید؟ 

در ساده ترین شکل خود شما خوشبختی و آرامش ذهن را زمانی تجربه می کنید که از احساساتی مانند هراس،خشم،تردید،گناه،رنجش و نگرانی مبرا باشید در غیاب احساسات منفی طبیعتاً آرامش عرضه را تجربه می کنید. بنابراین برای رسیدن به خوشبختی باید به طور منظم آن بخش هایی از زندگیتان را که به شما احساس منفی و استرس می دهد از خود دور نمایید.

این نقطه نظر و باور سالها قبل زندگیم را متحول ساخت تصورش را بکنید!

برای اینکه زندگی شاد و خوشبخت داشته باشید باید به آرامش خاطر برسید باید به طور منظم اشخاص موقعیت ها و احساسات منفی که شما را ناراحت می کنند را از خودتان دور کنید. حالا باید دید آیا خوشبختی در زندگی می تواند تا این حد ساده باشد؟

مهمترین مانع از بین بردن جنبه های منفی که به شادی و سعادت شما لطمه می زند رابطه و وابستگی تان با اشخاص و موقعیت های منفی است که این خوشبختی را از شما دور می کند.

ما به شما راه های مختلفی را نشان میدهیم تا احساسات منفی خود را کنترل و سرانجام آنها را از میان بردارید شما را با روشهای قدرتمندی آشنا می کنیم تا بر اساس با عصبانیت و نگرانی های خود غلبه کنید.

به شما نشان می دهیم چگونه کنترل کامل احساسات خود را به دست آورید و در اغلب مواقع در شرایط مثبت قرار بگیرید. اما در این لحظه به خصوص وظیفه شما این است که به آنچه اندیشه قله کوه نامیده می شود روی آورید باید زندگی رویایی خود را در ذهن تصویر سازی کنید برای اینکه به طور کامل شاد و خوشبخت باشید چه اجزا و ارکان ای باید در زندگی شما وجود داشته باشد؟

نگران آن نباشید که در حال حاضر چه چیزهایی امکان پذیر هست یا نیست. ذهن خود را از همه محدودیت ها رها سازید کاملاً خود خواه شوید ببینید برای رسیدن به آرامش خاطر کدام آرامش ذهن و چگونه زندگی باید داشته باشید.

چه کار می کنید؟کجا زندگی میکنید؟چه کسی در این زندگی با شما حضور دارد؟ روزتان را چگونه میگذرانید؟ توجه داشته باشید نمی توانید هدفی را که نمی بینید به آن شلیک کنید اما اگر بتوانید آن را به خوبی در نظر بگیرید امکان اینکه بتوانید به آن برسید زیاد است.

اگر در تجارت و کسب و کاری قرار دارید این آینده ایده‌آل را به این شکل مطرح کنید که چگونه کار و شغلی باید داشته باشید تا به زندگی ایده آل دست پیدا کنید.
چه کاری را می‌توانید بیشتر یا کمتر انجام بدهید تا در محیط کارتان به هماهنگی بیشتری برسید؟

در سطح خانواده زندگی تان را چگونه شکلی خواهد داشت، اگر شما و اشخاصی که به آنها اهمیت می دهید در شرایط آرامش خاطر و رضایت زندگی کنند؟ چه کاری می توانید بکنید که دیگران را به رضایت خاطر و خوشبختی برسانید و خودتان هم خوشبخت شوید؟

وقتی آرامش خاطر را هدف خود در نظر می گیرید دیگر به احتمال زیاد اشتباه دیگری مرتکب نمیشوید شما کارهای درست و منطقی انجام می دهید احساس می کنید بر اساس اصول بالاتری زندگی می کنید درباره خودتان احساس خوبی پیدا می کنید. 

آرامش ذهن و خاطر کلید رسیدن به این موفقیت است.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها